Кремонезе направи много голяма крачка към оцеляването си в Серия А.

...

Кремонезе надви Специя и мечтае за спасение

Кремонезе направи доста огромна крачка към оцеляването си в Серия " А ". Тази вечер отборът завоюва с 2:0 борбата с директния си съперник в дъното Специя. Двубоят бе от 34-тия кръг, а точни за триумфа на домакините бяха Даниел Чофани в 41-вата и Йохан Васкес в 77-ата минута на дуела.

Кремонезе откри резултата в 41-вата минута, когато Чофани се разписа с изстрел отвън наказателното поле за 1:0.

В началото на втората част Специя можеше да се върне в мача, само че шут на Шомудоров се отби от напречната греда.

В 77-ата минута домакините забиха втори гол, с който взеха решение всичко в своя изгода. Йохан Васкес засече с глава центриране на Пабло Галдамес и оформи крайното 2:0.

Въпреки успеха Кремонезе остава в рисковата зона на 19-ото място с 24 точки. Тимът обаче се приближи единствено на три точки от днешния си конкурент Специя, който остава на избавителното 17-о място с 27 точки.